In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Zaključci Glavnog odbora SPCG usvojeni na sjednici održanoj 15.03.2019.

Sindikat prosvjete Crne Gore kontinuirano i u dugom periodu kroz vođenje socijalnog dijaloga i redovna obraćanja javnosti ukazuje na loš socio-ekonomski položaj prosvjetnih radnika. Takav tretman prosvjetnih radnika, od strane vlasti ima ozbiljne posledice po društvo u cjelini. Prosvjeta, zdravstvo, Univerzitet i institucije kulture su osnovni stubovi društva i garant njegovog razvoja.
Vlast koja se predstavlja i deklariše da vodi politiku socijalne pravde i da je lider u regionu nije ispunila očekivanja. Zahtijevamo da se hitnim mjerama učini sve da se smanje ogromne socijalne razlike kojih smo svi svjesni. Tražimo da se obezbijedi dostojan život, veća primanja i bolji status prosvjetnim i zdravstvenim radnicima.
Očekujemo od svih političkih aktera u Crnoj Gori da shvate težinu i ozbiljnost aktuelnog društvenog trenutka u kome se nalazimo i neophodnost rješavanja nagomilanih problema koji su zarobili naše društvo. Sindikat prosvjete Crne Gore traži depolitizaciju obrazovnog sistema i brže uvođenje profesionalnih standarda i odgovornosti na svim nivoima. Sindikat prosvjete Crne Gore kao organizacija koja je odgovorna jedino svom članstvu, zalaže se za uvođenje odgovornosti svih činioca obrazovnog sistema. Tražimo da se uvaži glas svih građana i na ulici i u učionici.

Izvršni i Glavni odbor Sindikata prosvjete Crne Gore su donijeli preporuku da članovi Sindikata, u skladu sa svojim opredjeljenjima, daju svoj doprinos protestima građana kojima se traže opravdane promjene u društvu.

Izvršni i Glavni odbor Sindikata prosvjete Crne Gore predložiće Glavnom odboru Unije slobodnih sindikata Crne Gore da zauzme sindikalni stav povodom građanskih protesta kojim se traže opravdane promjene u našem društvu.

Galerija

Pravni savjeti

image

1548339
Danas
Juče
Ove nedjelje
Prošle nedjelje
Ovog mjeseca
Prošlog mjeseca
Ukupno
1424
1014
3556
1537613
18032
36353
1548339

Vaša IP: 54.80.252.84
Serversko vrijeme: 2022-01-19 14:28:13

Gdje se nalazimo

Povežite se sa nama

Fond solidarnosti

Turistička agencija

agencija

Stambena zadruga

Scroll to Top

Kontakt

Adresa:

Vojvode Maša Đurovića 17, City kvart 2-8, 

81 000 Podgorica

  • Tel:  +382 20 511 020
  • Fax: +382 20 511 021
  • Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.